Jak vyzrát na Mistra Jana Husa

Jak vyzrát na Mistra Jana Husa

Všichni rodiče chtějí, aby jejich děti měly zájem o českou historii a vytvořily si k českým dějinám vztah. Kdy ale vlastně začít a jak děti zaujmout, abyste jim dramatický příběh neotrávili didaktickým výkladem?

Zajeďte si na výstavu PlaymobilMistr Jan Hus a Kostnický koncil“ do Jihočeského muzea v Českých Budějovicích.

Strohý výklad nečekejte! Na výstavě uvidíte 1 700 speciálně upravených figurek, připomínajících igráčky, zasazených do krajiny věrně kopírující středověkou Kostnici. Kdo by nechtěl vidět Zikmunda a Mistra jana Husa jako igráčky!

Ve třech scénách se úplně ponoříte do středověkého života. Kolem Kostnického dómu je čilý ruch, obdivovat můžete třeba středověký trh.  Ideální příležitost dětem povyprávět o tom, jak tehdy život vypadal. Další část výstavy ukazuje i život mimo hradby Kostnice. V době koncilu tam byly zahrady, kolbiště na turnaje, ale i popraviště. Některé části scén jsou nasvícené a pohybují se.

Scéna z Playmobilu zachycuje i osudný den 6. července roku 1415, kdy Husa, igráčka s vysokou bílou papírovou čepici pomalovanou čerty (aby každý viděl, že je ve spolku s ďáblem), vedou před hradby.

A proč si vlastně na Mistra Jana Husa nepohrát i po návratu z výletu doma? Jan Hus je prostě v dětských očích hrdina, který bojoval za správnou věc, které věřil. Inspiraci máte, kulisy stačí namalovat nebo postavit ze stavebnice. Jen pozor, abyste to nepřehnali a při závěrečné scéně třeba nepodpálili závěs!

Výstavu do Jihočeského muzea v Českých Budějovicích zapůjčilo Archäologisches Landesmuseum z německé Kostnice do 13.1.2016.

A vstupné je za hubičku!

Napište mi, jak se vám výstava líbila.

                                                                

                                                        Vaše ovečka Bea

Zdroje fotografií:

http://www.lidovky.cz/foto.aspx?galerie=vystava_playmobil

Kostnický koncil    Kostnický dóm 

Panovníkova hostina  Detaily ze středovékého života  Tribuna na kolbišti  Středověký turnaj Středověké tržiště

Okomentujte článek

* Jméno:
* E-mail: (Nebude zveřejněno)
* Komentář
Opište kód